10 sposobów na zastosowanie tabletu w biznesie

1. Jeśli prowadzisz restaurację, z tabletów może korzystać personel obsługujący klientów. Można być jeszcze odważniejszym i pozwolić samym klientom na obsługiwanie tabletu w celu składania zamówienia. Urządzenie pozwala np. oglądania w dobrej jakości zdjęć potraw.

2. Tablet może być też telefonem. Wystarczy że znajdzie się na nim oprogramowanie w rodzaju Skype. W większości tabletów zainstalowany jest mikrofon i karta dźwiękowa.

3. Tablet jest idealnym narzędziem do przeprowadzania szkoleń. Prowadzenie wykładu czy ćwiczeń również staje się dzięki niemu dużo prostsze.

4. Popraw swoje relacje z klientami. Wiele rodzajów tabletów ma dostępne specjalne aplikacje w rodzaju Cardmunch czy Bump, które pozwalają na przeglądanie informacji o klientach.

5. Stwórz swoje portfolio i pokazuj je klientowi albo potencjalnemu zleceniodawcy. Jeśli jesteś sprzedawcą nieruchomości, fotografem, filmowcem, grafikiem, nie ma lepszego sposobu na błyskawiczne zaprezentowanie tego, co potrafisz lub co masz w ofercie. Tablety z Androidem oferują szeroką gamę programów graficznych, dzięki którym możesz przygotować atrakcyjną wizualnie prezentację. Jeśli jesteś reżyserem filmowym, to możesz swój tablet podłączyć do większego ekranu dzięki złączu HDMI.

6. Zarządzaj swoimi dokumentami. Tablet niczym nie różni się od laptopów czy zwykłego analogowego  biurka. Przez to urządzenie możemy mieć dostęp do dokumentów trzymanych w chmurze danych.  Tempo współczesnego życia wymusza na przedsiębiorcach konieczność dostępu do dokumentów z dowolnego miejsca na ziemi.

7. Dzięki tabletowi możesz pracować nad swoimi dokumentami w dowolnym momencie, w czasie podróży metrem czy pociągiem, w czasie oczekiwania na lunch lub w kolejce w urzędzie.

8. Tablet jest też doskonałym narzędziem do prowadzenia inwentaryzacji towaru. Tablety posiadają wiele aplikacji które służą właśnie do tego celu. Koniec z wykorzystywaniem ton papieru. Cały proces przebiega dużo łatwiej – zarządzanie różnego rodzaju bazami danych jest instynktownie proste.

9. Dzięki tabletom możesz kontrolować także czas, terminy, prowadzić kalendarz, zarządzać godzinami pracy załogi itd. Tablety z Androidem posiadają takie aplikacje jak Toggl, Timr czy TSheets  które przypominają o ważnych wydarzeniach i nie pozwolą, żeby cokolwiek umknęło naszej uwadze.

10. Dzięki tabletom możesz też kontrolować stan swoich finansów, wysyłać faktury, skanować dowody wpłaty etc. Tablet to naprawdę coś więcej niż zabawka dla dużych dzieci.

Dodaj komentarz